5 Najpiękniejszych zamków, zimową porą #1

5 najpiękniejszych zamków

5 Najpiękniejszych zamków zimową porą

5 najpiękniejszych zamków zimową porą. Tym razem pozostajemy w jeszcze zimowej atmosferze, zapraszamy w podróż po najpiękniejszych  zamkach zimową porą. Tę niesamowitą podróż przeżyjemy w części #1.

 

 

#1. Neuschwanstein Castle in Bavaria, Germany, 5 Najpiękniejszych zamków

 

5 najpiękniejszych zamków

 

Początkowo zbudowany na polecenie króla Ludwika II,  Neuschwanstein dziś jest jednym z najbardziej popularnych pałaców i zamków w całej Europie. Łatwo zrozumieć, dlaczego: majestatycznie zbudowany zamek znajduje się na szczycie klifu.  Wygląda podobnie? Zamek w Disneyland Park jest oparty na tej samej twierdzy.

 

#2. Hohenzollern Castle in Hohenzollern, Germany, 5 Najpiękniejszych zamków

 

5 najpiękniejszych zamków

 

Położony na szczycie 234-m. szczytu  u podnóża Alp Szwabii, ten malowniczy zamek jest czymś więcej niż tylko miłą dla oka budowlną: Z licznymi wieżami i fortyfikacjami, jest uważany za relikwię 19-wiecznej architektury militarnej.

 

#3. Blair Castle in Perthshire, Scotland

 

5 najpiękniejszych zamków

 

Pochodzący z 1260 roku, ten zamek był kiedyś domem Klan Murray i jest położony w szkockim regionie górskim – Scottish Highlands.

 

#4. Matsumoto Castle in Matsumoto, Japan, 5 Najpiękniejszych zamków

 

5 najpiękniejszych zamków

 

A „hirajiro” Matsumoto Castle jest jednym z nielicznych japońskich zamków zbudowanych na płaskiej powierzchni, innej niż od góry lub wzgórza. Piękno kwitnących czereśni, zamkowe fosy otaczające budowle uczyniły go popularnym miejscem na spacery.

 

#5. Hradcany Castle in Prague, Czech Republic

 

5 najpiękniejszych zamków

 

Znany również jako Hradczan, kompleks zamkowy jest jednym z największych na świecie, jego początki sięgają IX wieku.

 

Zapraszamy do komentowania, ciekawe czy przedstawione zamki też przypadły wam do gustu.

 

Źródło: Travel

 


Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.


 

Leave a Comment