Gry duże dzieci czy pasjonaci?

gry

Gry duże dzieci czy pasjonaci?

Gry duże dzieci czy pasjonaci?Gry video i godziny spędzane przed telewizorem podpiętym do konsoli lub przed ekranem komputera kojarzą się raczej z młodymi ludźmi, w szczególności chłopcami, którzy chcą miło spędzić czas. Jednak w dzisiejszych czasach nietrudno spotkać dorosłych mężczyzn, który wybierają taki sposób na zapewnienie sobie rozrywki. Czy jest to dziecinne zachowanie? Czy może taki sam rodzaj spędzania wolnego czasu jak sport, czy oglądanie telewizji?

 

Gry Gry Gry

Wiele kobiet narzeka na swoich dorosłych narzeczonych, czy chłopaków, którzy spędzają wiele czasu na graniu. Nie można jednak powiedzieć, że jest to coś złego lub gorszącego. Należy tylko zachować umiar, tak jak w każdej innej dziedzinie życia. Rozsądek połączony z tym rodzajem rozrywki, można traktować jak każdą inną pasję. Co jednak w grach video jest tak pociągającego, że nawet dorosłe osoby są w stanie poświęcać na nie wiele godzin swojego życia?

 

Gry duże dzieci czy pasjonaci?Gry duże dzieci czy pasjonaci?

Współczesna technika daje nam naprawdę bardzo wiele. Gry są coraz lepsze graficznie i pozwalają graczowi na dużą swobodę działania. Świat, który jest tak bardzo realnie ukazany w niektórych grach (szczególnie RPG) daje możliwość wczucia się w postać, którą gramy. Jest to nęcąca propozycja dla każdego, kto nie jest w pełni usatysfakcjonowany ze swojego życia lub po prostu ma ochotę przez moment zapomnieć o problemach dnia codziennego. Niech pierwszy rzuci kamień, kto nigdy nie chciał na chwilkę oderwać się od szarej rzeczywistości. Jeśli aktywne uczestnictwo w światach nierealnych jest zarzutem, to każdy, kto czyta książki jest równie niepoprawny, co gracze.

Gry duże dzieci czy pasjonaci?Gry duże dzieci czy pasjonaci?

 

Dla wielu osób gry video są także bezpiecznym sposobem na wyładowanie swoich negatywnych emocji. Ktoś, kto kipi ze złości, po ciężkim dniu w pracy lub po kłótni z bliską osobą, lepiej jeśli swój gniew skieruje na wirtualnych wrogów w strzelance lub przeciwnika na ringu, niż na realne osoby.

Należy jednak pamiętać o wspominanym wcześniej zdrowym rozsądku. Granie na konsoli lub komputerze może być nieszkodliwym hobby, jednak pod warunkiem, że czynność ta nie organizuje całego naszego życia. Jeśli kolejny chalange lub misja w grze stają się ważniejsze, niż praca, rodzina i codzienne obowiązki, powinniśmy się wziąć w garść i pomyśleć, czy nie są to oznaki uzależnienia, które należy leczyć.

Leave a Comment