Trać wagę nie tracąc głowy!

dieta

Trać wagę nie tracąc głowy!

Trać wagę nie tracąc głowy. Wiele kobiet w pewnym okresie swojego życia decyduje się na odchudzanie. Jednak nie zawsze wygląda ono tak, jak powinno. Drakońskie diety, wyczerpujące ćwiczenia i różne środki mające przyspieszyć proces tracenia wagi wcale nie są tak dobrym pomysłem, jakby się mogło wydawać. By stracić zbędne kilogramy, wcale nie trzeba się katować, wystarczy zdrowy tryb życia i racjonalne żywienie. Poniżej przedstawimy kilka rad, które pomogą schudnąć w sposób zdrowy i naturalny, bez zbędnych wyrzeczeń i problemów.

 

1. Po pierwsze dieta, która pomoże osiągnąć wymarzoną sylwetkę wcale nie musi być jednolita i pozbawiona wszystkich składników, które najbardziej lubimy. Idealna dieta powinna zawierać każdy rodzaj pożywania, także te, które zazwyczaj są odradzane podczas odchudzania. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie ilości kalorii, które potrzebuje nasz organizm przy trybie życia, jaki prowadzimy. Drugą ważną sprawą jest częstotliwość posiłków oraz ilości, w jakich jemy. Złotą zasadą racjonalnego żywienia jest jeść mało, ale często.

 

Trać wagę nie tracąc głowy!Trać wagę nie tracąc głowy!

2. Kolejną rzeczą, która jest ważna podczas odchudzania, jest wybieranie składników, które naturalnie pomagają nam spalić tłuszcze oraz przyspieszają metabolizm. Świetnym wyborem są niektóre przyprawy, przykładowo pieprz cayenne, czy imbir. Jeśli chodzi o napoje, warto wybierać zieloną herbatę lub czarną kawę (koniecznie parzoną, nie rozpuszczalną!). Do pokarmów, które podkręcają spalanie tkanki tłuszczowej należą także produkty zawierające błonnik (np. kasza gryczana, kasza jęczmienna, ryż brązowy itp.). Zamiast suplementów w tabletkach, wybieraj produkty, które są pełne witamin i wartości odżywczych.

Trać wagę nie tracąc głowy!Trać wagę nie tracąc głowy!

 

Trać wagę!!

3. Kiedy chcemy stracić wagę w zdrowy sposób powinniśmy także regularnie ćwiczyć lub uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną. Nie chodzi jednak o katorżnicze treningi po kilka godzin, a o racjonalną dawkę ruchu każdego dnia. Jedni wybiorą ćwiczenia na siłowi, inni jednak preferują spacery lub gry zespołowe, nie ważne jak, ważne, by codziennie zażywać trochę ruchu.

 

Trać wagę nie tracąc głowy!Trać wagę nie tracąc głowy!

 

4. Pij dużo wody! Nasz organizm, by prawidłowo funkcjonować musi być odpowiednio nawodniony, wbrew pozorom, kiedy pijemy zbyt mało, w naszym ciele zostaje zatrzymana woda, która utrudnia proces odchudzania i dodaje zbędnych kilogramów.

Trać wagę nie tracąc głowy!Trać wagę nie tracąc głowy!

 

Jeśli będziemy stosować się do każdej z 4 powyższych rad, na pewno poczujemy się lepiej, a nasza sylwetka nabierze zdrowy i szczupły wygląd.

2 thoughts on “Trać wagę nie tracąc głowy!

  1. Ania

    Świetny Artykuł!

  2. Gość

    Bardzo przydatne rady!

Leave a Comment