5 prostych ćwiczeń na co dzień

training-828726_640

5 prostych ćwiczeń na co dzień

Ruch to zdrowie! Wiemy o tym nie od dziś, jednak bardzo wiele osób zapomina o tym prostym przesłaniu. Wystarczy kilkanaście minut dziennie, by nie tylko polepszyć swoją kondycję, ale przede wszystkim poprawić samopoczucie. Ćwiczenia zazwyczaj kojarzą się z ogromnym wysiłkiem i przede wszystkim z potrzebą wolnego czasu. Jednak wcale tak nie musi być! Jeśli nie masz czasu i siły na męczące treningi na siłowni, wystarczy, że do swojego planu dnia wprowadzisz kilka niewymagających ćwiczeń. 5 prostych ćwiczeń na co dzień, oto kilka propozycji:

Wykroki – ćwiczenie angażujące mięśnie nóg i pośladków.

Należy stanąć prosto z rękoma położonymi na biodrach i klatką piersiową lekko wysuniętą do przodu. W takiej pozycji wykonujemy głębokie wykroki. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Musimy pamiętać, by podczas ćwiczeń plecy były proste, a kolano nogi wykrocznej nie wychodziło poza stopę. Na każdą nogę robimy 12 powtórzeń.

 5 prostych ćwiczeń na co dzień5 prostych ćwiczeń na co dzień

 

 

Przysiad przy ścianie – kolejne ćwiczenie na nogi i pośladki.

Stajemy tyłem do ściany, stopy stawiając około 30 cm on niej. Wykonujemy pozycję tzw. krzesełka – mocno opieramy plecy o ścianę, powoli zsuwając się w dół aż do momentu, gdy nasze uda będą równoległe do podłogi. Wytrzymujemy w takiej pozycji 20 sekund. Powtarzamy ćwiczenie 5 razy z przerwami 10 sekundowymi.

 

 

5 prostych ćwiczeń na co dzień

 

 

Skręty tułowia w siadzie – ćwiczenie angażujące mięśnie skośne, proste i zębata brzucha.

Siadamy na macie i lekko unosimy ugięte nogi. Ręce wyciągamy przed siebie. W takiej pozycji wykonujemy dynamiczne skręty górnej części ciała. W wersji bardziej zaawansowanej staramy się podczas skrętu ręką dotykać przeciwnej łydki. Wykonujemy po 12 powtórzeń na każdą stronę.

 

 

5 prostych ćwiczeń na co dzień

 

 

Brzuszki z rozszerzanymi nogami – ćwiczenie na wszystkie mięśnia brzucha.

Kładziemy się na plecach i unosimy wyprostowane nogi do góry Ręce również proste dajemy za głowę. Podnosimy górną część ciała, rozchylamy nogi, a wyprostowane ręce przenosimy między nogi. Pogłębiamy skłon. Wracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy ćwiczenie 12 razy.

 

 

5 prostych ćwiczeń na co dzień5 prostych ćwiczeń na co dzień

 

Deska – ćwiczenie stabilizujące.

Przechodzimy do podporu przodem (na dłoniach lub przedramionach) i napinamy wszystkie mięśnie. Pamiętajmy jednak, że przy prawidłowej desce łokcie powinny być w linii barków, a pupa  podniesiona do wysokości pach. Wytrzymujemy w takiej pozycji 60 sekund.

 

 

5 prostych ćwiczeń na co dzień

 

Taka seria ćwiczeń powinna zająć kilkanaście minut, w zależności od twojego tempa. Pamiętaj także, by po treningu zrobić lekkie rozciąganie.

 

Źródło: Redakcja czasnawas.pl


Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.


Leave a Comment