PKiN zaprasza na „Titanic, the Exhibition” – warto zobaczyć!

PKiN zaprasza na „Titanic, the Exhibition” – warto zobaczyć!

Od 8 kwietnia Pałac Kultury i Nauki zaprasza warszawiaków i turystów na wystawę „Titanic the Exhibition”. Na zwiedzających czekają pełnowymiarowe rekonstrukcje wnętrz i ponad dwieście oryginalnych eksponatów wydobytych z wraku statku.

Jako zwiedzający otrzymasz darmowy audio-przewodnik w wybranym języku. Lektor opowie Ci historię związaną z każdym eksponatem. Wchodząc na pokład, wybierzesz się w swoistą podróż w czasie oraz poznasz losy pasażerów i statku. Dodatkowo, wystawa jest wzbogacona fotografiami Titanica i postaci, które był zaangażowane w jego powstanie. Można także zobaczyć replikę statku wiernie oddającą konstrukcję pierwowzoru.

PKiN zaprasza na „Titanic, the Exhibition” – warto zobaczyć!

Wystawa „Titanic, the Exhibition” jest dostępna codziennie w godzinach 9.00 – 20.00. Na powierzchni 2000 metrów kwadratowych IV piętra Pałacu Kultury i Nauki znajduje się ponad dwieście eksponatów, w tym między innymi cenna biżuteria, oryginalne zastawy stołowe i inne przedmioty codziennego użytku. Sentymentalny, wyjątkowy charakter nadają wystawie liczne pamiątki związane z historią pasażerów Titanica – pocztówki, zdjęcia i dziennik.

7022138-3x2-940x627

Dech w piersiach zapierają starannie odrestaurowane sale restauracyjne i inne pomieszczenia słynnego statku, którego katastrofa zapisała się na kartach światowej historii. Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu zespołów badaczy, którym udało się wydobyć cenne eksponaty z wraku Titanica. Swój wkład w jej powstanie włożyli także spadkobiercy pasażerów, którzy przeżyli katastrofę. Niektóre pamiątkowe, piękne przedmioty pochodzą z ich rodzinnych zbiorów.

Discovery-Gallery-19_Big-Piece.resized

Wystawa jest adresowana zarówno do indywidualnych turystów, jak i grup, w tym także szkolnych. W ostatnim przypadku zwiedzający są oprowadzani przez przewodnika. Zrób rodzinie lub znajomym niespodziankę i zaproś ich na jedną z najsłynniejszych multimedialnych wystaw świata.

Z tej niepowtarzalnej okazji można skorzystać do 9 października 2016 r.

Źródło: Czasnawas.pl