CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA #8

1463051228_by_Fudal_500

W dzisiejszym odcinku m.in. Polska reprezentacja z 1929 roku, do czego prowadzi oszustwo na Facebooku, jedno z dwóch w Europie skrzyżowań gwieździstych znajdujące się w Polsce, o ostatniej żyjącej osobie urodzonej w XIX wieku.

 

 

#1.

O ile nie zostanie sztucznie uregulowana, rzeka nie będzie płynęła prosto – O ile nie zostanie sztucznie uregulowana, rzeka nie będzie płynęła prosto przez odcinek dłuższy niż 10-krotność swojej szerokości. Wynika to z fizyki cieczy, faktu, że woda w środku nurtu płynie szybciej oraz tarcia między wodą a brzegiem rzeki.

#2.

Piłkarska reprezentacja Polski, 1929 rok. – Piłkarska reprezentacja Polski, 1929 rok.

#3.

W 2011 roku kobieta stworzyła fałszywe konto na Facebooku, nawiązała kontakt – W 2011 roku kobieta stworzyła fałszywe konto na Facebooku, nawiązała kontakt z byłym mężem i w rozmowach z nim dążyła do zdobycia kompromitujących go dowodów, które miały jej pomóc w walce o opiekę nad dzieckiem. Po zebraniu wielu stron rozmów z byłym mężem kobieta udała się do FBI, a mężczyzna został zatrzymany. Zwolniono go jednak już po 4 dniach, gdy okazało się, że od samego początku wiedział z kim tak naprawdę rozmawia i ze swojej strony chciał uzyskać dowody na jej skłonność do manipulacji, aby użyć je w walce sądowej o dziecko. Na dowód tego przedstawił potwierdzone notarialnie oświadczenie, że wie z kim rozmawia.

 

#4.

W czasie kręcenia scen na Endorze w "Gwiezdnych wojnach", które – W czasie kręcenia scen na Endorze w "Gwiezdnych wojnach", które powstawały w lasach północno-zachodnich stanów, Peterowi Mayhew wcielającemu się w Chewbaccę pomiędzy ujęciami towarzyszyli ludzie ubrani w pomarańczowe kamizelki, aby żaden myśliwy nie uznał go za Bigfoota i go nie zastrzelił.

#5.

Gdy syn J.R.R. Tolkiena zaciągał się do wojska, w formularzu rejestracyjnym, – Gdy syn J.R.R. Tolkiena zaciągał się do wojska, w formularzu rejestracyjnym, w polu „Zawód ojca“ wpisał: „Czarodziej“.

#6.

Po zdobyciu przez Niemców mistrzostwa świataw piłce nożnej w 2014 roku – Po zdobyciu przez Niemców mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2014 roku Mesut Özil przeznaczył całą swoją premię za zwycięstwo – 300 tysięcy euro – na operacje dla 23 brazylijskich dzieci.

#7.

W 2011 roku „Pogromcy mitów” robili eksperyment z kulą armatnią. Wystrzelonaz – W 2011 roku „Pogromcy mitów” robili eksperyment z kulą armatnią. Wystrzelona z armaty kula chybiła puszki wypełnione wodą i uderzyła w znajdujący się kilkaset metrów dalej dom, w którym przebywała mieszkająca tam rodzina. Nikt nie odniósł obrażeń.

#8.

Kiedy Włoch Iozzelli Renzo zmarł, jego kot o imieniu Toldo jeszcze przez – Kiedy Włoch Iozzelli Renzo zmarł, jego kot o imieniu Toldo jeszcze przez wiele miesięcy przynosił mu codziennie na grób różne podarunki, np. liście, patyki, plastikowe kubki czy papierowe ręczniki.

#9.

W Łodzi znajduje się jedno z dwóch w Europie skrzyżowań gwiaździstych, na – W Łodzi znajduje się jedno z dwóch w Europie skrzyżowań gwiaździstych, na którym łączy się osiem ulic. Skrzyżowanie nie ma sygnalizacji świetlnej, dochodzi na nim do wielu zdarzeń drogowych i średnio rocznie ginie tu jedna osoba, ale skrzyżowania nie można przebudować, ponieważ jest zabytkiem.

#10.

Niedawno odkryte dokumenty wskazują, że Niemcy planowali po opanowaniu USA – Niedawno odkryte dokumenty wskazują, że Niemcy planowali po opanowaniu USA zastąpienie Statui Wolności pomnikiem Adolfa Hitlera tej samej wielkości.

#11.

Zapasy złota z ReichsBanku, łupy SS i obrazy z berlińskiego muzeum odkryte – Zapasy złota z ReichsBanku, łupy SS i obrazy z berlińskiego muzeum odkryte przez Amerykanów w kopalni soli w Merkers w Niemczech.

#12.

14.05.2016 r. Robert Lewandowski pokonując bramkarza Hannover 96 stał się – 14.05.2016 r. Robert Lewandowski pokonując bramkarza Hannover 96 stał się pierwszym piłkarzem niepochodzącym z Niemiec, który zdobył w Bundeslidze 30 goli. Polak jest również pierwszym zawodnikiem od 39 lat, który zdobył 30 bramek w sezonie.

#13.

Tolkienowskie rasy (np. elfy i krasnoludy) pochodzą z dawnych legend i eposów. – Tolkienowskie rasy (np. elfy i krasnoludy) pochodzą z dawnych legend i eposów. Wyjątek to orkowie, którzy są autorskim pomysłem Tolkiena.

#14.

116-letnia Włoszka Emma Morano to, zgodnie z danymi z 14 maja 2016 roku, – 116-letnia Włoszka Emma Morano to, zgodnie z danymi z 14 maja 2016 roku, prawdopodobnie ostatnia żyjąca osoba, która urodziła się w roku rozpoczynającym się od cyfr 18...

#15.

Z powodu postępującej erozji krawędź wodospadu Niagara cofnęła się o 11 – Z powodu postępującej erozji krawędź wodospadu Niagara cofnęła się o 11 kilometrów w ciągu ostatnich 12 tysięcy lat.

 

#16.

Steven Spielberg chciał reżyserować filmyo Jamesie Bondzie w latach 80., – Steven Spielberg chciał reżyserować filmy o Jamesie Bondzie w latach 80., ale właściciele marki agenta 007 obawiali się, że reżyser będzie miał zbyt wygórowane oczekiwania finansowe. Spielberg postanowił więc w zamian stworzyć postać Indiany Jonesa.

Źródło: faktopedia.pl

 

 

Leave a Comment