Pomysł na nieziemski prezent

hang-glider-1278361_1280

Gdy zbliżają się urodziny lub imieniny bliskiej osoby, wielu z nas zastanawia się, co im z tej okazji podarować. Sytuacja się w szczególności komplikuje, gdy potencjalnie obdarowana przez nas osoba „wszystko już ma”. W takiej sytuacji zamiast kolejnego mniej lub bardziej użytecznego przedmiotu, warto podarować prezent, który zagwarantuje niesamowite przeżycia i będzie później wywoływał miłe wspomnienia.

 

Lot motolotnią – prezent dla miłośników przestworzy

Latanie od zawsze było wielkim marzeniem ludzkości. Nasi przodkowie podziwiali szybujące ptaki i trzepoczące skrzydłami owady, które unosiły się w powietrzu. Marzenie ludzkości o lataniu zaczęło się spełniać pod koniec 1903 roku, kiedy do bracia Wright wykonali pierwszy udany lot samolotem silnikowym…

Dziś, ponad 110 lat później każdy z nas wsiadając do samolotu lub innego statku powietrznego może wznieść się w przestworza. Wielu ludzi ma za sobą już lot samolotem, ale niewielu leciało kiedykolwiek czymś mniejszym – na przykład motolotnią.

Lot motolotnią w przeciwieństwie do lotu samolotem może dostarczyć człowiekowi zdecydowanie więcej miłych wrażeń i doznań. Siedząc na motolotni nie jest się otoczonym szybami ani kadłubem. Może spokojnie wyciągnąć rękę i poczuć pęd powietrza. Będąc tam, u góry odnosi się wrażenie, że wszystko dookoła jest dosłownie tuż obok, na wyciągnięcie ręki.

hang-glider-1278361_1280

Na jakich zasadach wykonywany jest lot?

Lot odbywa się w jednej z sześciu lokalizacji w Polsce. Za sterami motolotni zasiada doświadczony i wykwalifikowany pilot, w którego rękach każdy może czuć się bezpiecznie. Przed lotem każdy uczestnik atrakcji otrzymuje kask i pasy bezpieczeństwa.

 

Jak przygotować się do takiego lotu?

Najważniejsze jest odpowiednie ubranie – powinno być luźne i wygodne. Warto zabrać też ze sobą na pokład aparat fotograficzny lub kamerę sportową, by uwiecznić to oryginalne wydarzenie.

 

Dla kogo jest to atrakcja?

Lot widokowy motolotnią to idealny prezent dla miłośników lotnictwa, fotografii oraz pięknych widoków.

Decydując się na podarowanie drugiej osoby lotu motolotnią, warto upewnić się, że nie występują u niej żadne medyczne przeciwwskazania i że nie ma ona lęku wysokości.

 

 

Leave a Comment