Kilka pomysłów na wielkanocne dekoracje

easter-1212304_640

Kilka pomysłów na wielkanocne dekoracje

Święta Wielkanocne to czas, który każdemu kojarzy się z kolorami, kwiatami i wiosną. By stworzyć odpowiednią atmosferę, na pewno przydadzą się różnego rodzaju ozdoby , które rozweselą nasz dom. Poniżej podamy kilka prostych pomysłów na dekoracje, który może zrobić każdy. Spójrz na nasze propozycje, a może się zainspirujesz i wprowadzisz do swojego domu trochę więcej kolorów na święta. Kilka pomysłów na wielkanocne dekoracje :

 

 

Kilka pomysłów na wielkanocne dekoracje

 

Podczas Wielkanocy nie może na pewno zabraknąć pisanek, dlatego znaleźliśmy kilka sposobów na ich łatwe i efektowne zdobienie:

Przygotuj kolorową wełnę lub mulinę i klej, posmaruj całą powierzchnię pisanki klejem i delikatnie owijaj ją wkoło wełną lub muliną, można zastosować jeden kolor, jednak ładniej wyglądają różne połączone ze sobą barwy.

Bardzo łatwe do wykonania są także pisanki z koronką. Wystarczy w odpowiednich miejscach posmarować skorupkę klejem i owinąć paskiem koronki (przy grubej koronce wystarczy jeden pasek przez środek, przy wąskiej można zrobić trzy paski na jednej pisance). To rozwiązanie sprawdzi się zarówno na naturalnym kolorze skorupki, jak i na barwionej powierzchni.

Nieco więcej zaangażowania wymagają pisanki zdobione technika decoupage. Jeśli jednak masz czas i cierpliwość, warto spróbować umieścić na pisankach motywy z kolorowych serwetek i specjalne pękające farby.

 

Kilka pomysłów na wielkanocne dekoracje

Ozdoby wielkanocne to jednak nie tylko pisanki. Bardzo ciekawą propozycją są stroiki stworzone ze skorupek jajek. Potrzeba kilka skorup, które są rozbite tylko na górze. Takie pisanki wypełniany ziemią i wtykamy do nich świeże lub sztuczne kwiaty (np. tulipany), dobrym pomysłem są także kwiaty z bibuły. Kilka tak przygotowanych skorupek kładziemy na wyciętej części kartonu do jajek i dowolnie ozdabiany wstążkami. Ciekawą alternatywą jest także zasianie rzeżuchy w kilku skorupkach i ułożenie ich na ozdobnych kieliszkach do jajek.

 

Kilka pomysłów na wielkanocne dekoracje

 

Skorupki z jajek można wykorzystać w jeszcze inny interesujący sposób – zrobić z nich świąteczne świeczki. Do połówki skorupki należy włożyć knot i wlać stopiony wosk ze starych, niedopalonych świeczek (lub z nowych). Kiedy wosk zaschnie można dowolnie ozdobić nasz wielkanocny świeczniczek – skorupkę.

 

 

Źródło: Redakcja czasnawas.pl


Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.


 

Leave a Comment