Lizbona, Madryt, Rzym – promocyjne loty na miejskie zwiedzanie

Lisbon, Portugal old town streets and street car.

Myślimy już o wakacjach i urlopie, a głowę zaprząta nam nie tylko cel naszej podróży, ale także kwestia, czy i na co będzie nas stać. Jeżeli wyprawę zaplanowaliśmy na sierpień, czyli szczyt sezonu, trudno będzie o wybitnie tanie połączenia samolotowe, jednak i ten problem da się rozwiązać, jeśli odpowiednio wcześniej zorganizujemy całe przedsięwzięcie.

 

Jak zrobić, żeby było taniej?

 

Przede wszystkim musimy określić się, gdzie chcemy polecieć. Jeżeli nie jesteśmy jednoznacznie pewni i bierzemy pod uwagę kilka opcji, to teraz, gdy do sierpnia zostało trochę czasu, będziemy mieli większą szansę, że trafimy na promocję, któregoś z miejsc, jakie chcielibyśmy odwiedzić. Więc kiedy rezerwować bilety? Najlepiej czym prędzej, gdy zostanie powzięta decyzja o celu i gdy trafimy na promocyjną ofertę na lot w to miejsce. Rzecz jasna, im dalej do wyjazdu, tym większy wybór promocji i szansa, że nie będziemy musieli dostosowywać swoich planów do tego, co nam zostanie, gdybyśmy wzięli się za organizację na ostatnią chwilę, tylko możemy wybrać sobie naprawdę świetne opcje urlopowe w najbardziej kuszących turystów metropoliach Europy. Rzućmy okiem na kilka z nich, zachęcających do tego, aby nabyć bilety lotnicze na sierpień 2017!

 

Lizbona

 

Mniej popularna od innych wielkich stolic Europy, jednak nie mniej piękna i klimatyczna. Samo zagłębienie się w wąskie uliczki sprawia, że przenosimy się do innego świata – to świetna atrakcja dla wszystkich tych lubujących się w historii ukrytej w murach miast. Warto też skorzystać z przejażdżki żółtym tramwajem, a więc jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Lizbony. Poza tym cała masa zabytków na czele z dwoma wpisanymi na Listę światowego dziedzictwa UNESCO – Klasztorem Hieronimitów oraz stojąca nieopodal Torre de Belem, militarną budowlą z XVI wieku. Miasto leży u ujścia Tagu do oceanu, więc nie zabraknie i plaży, a klimat w Portugalii w sierpniu jest wybitnie sprzyjający wylegiwaniu się na piasku.

Lisbon, Portugal old town streets and street car.
Lisbon, Portugal old town streets and street car.

Madryt

 

Stolica Hiszpanii oferuje moc atrakcji – tu w kilku słowach wspomnimy o tych najbardziej typowych z różnych „dziedzin” turystyki. Jedni miasto to odwiedzają dla wspaniałego Muzeum Prado – jednego z największych na świecie, gdzie królują Velazquez i Goya, innych przyciągnie Pałac Królewski, a jeszcze innych Santiago Bernabeum, czyli stadion Realu Madryt, jednego z najpopularniejszych klubów naszej planety. Co istotne, tutaj podobnie jak w Lizbonie można dać się wchłonąć starej części miasta, pełnej klimatycznych zabudować, kawiarenek, parków i skwerów. Centrum tego spaceru powinien być Puerta del Sol, a więc serce miasta, owalny plac otoczony XVIII-wiecznymi domami. Z tego miejsca mierzy się wszystkie odległości i główne drogi w Hiszpanii.

 

Rzym

 

Stolica Włoch oferuje jeszcze więcej! Przede wszystkim dla tych, którzy zwiedzanie chcą połączyć z doznaniami duchowymi – wszak w mieście tym znajduje się Watykan, a tam historia i sztuka współgrają z duchowością jak w żadnym innym miejscu na świecie. Chyba każdy widział w telewizji, czy na obrazkach główne zabytki rzymskie, ale to wszystko, jak lizanie loda przez szybę – dopiero stawienie się osobiście na miejscu pozwala poczuć atmosferę starożytnej Europy, zarówno tej pogańskiej, jak i początków chrześcijaństwa. Koloseum, Forum Romanum, Panteon – wszystko to klasyka, ale jeśli ktoś szuka czegoś innego, może przyjąć inną formę zwiedzania, chociażby poszukiwać polskich tropów w przestrzeni miejskiej stolicy Włoch, a tych jest całe mnóstwo w kościołach, na pomnikach, tablicach pamiątkowych, czy też na cmentarzach.

 

 

Myśląc o wczasach sierpniowych, pamiętajmy, że bilety lotnicze dobrze zarezerwować odpowiednio wcześniej, aby nie umknęła nam promocja pozwalająca za rozsądną cenę zwiedzić stolice Europy nawet w środku sezonu!

Leave a Comment