Co zabrać ze sobą na wakacje?

wakacjee

Chociaż do wakacji dużo czasu, majowa pogoda za oknem zachęca nas do myślenia o urlopie. Pakowanie to spory stres dlatego każdego wyjazdu należy przygotować się wcześniej. Najważniejsza zasada pakowania to – nie rób tego na ostatnia chwilę! Chaotyczne wrzucanie rzeczy do walizki sprawi, że na pewno o czymś zapomnisz.

 

Przygotowanie szczegółowej listy to bardzo dobry pomysł. Zanotuj wszystkie potrzebne rzeczy i uwzględnij limit bagażowy. Wcześniejsze przygotowanie do wyjazdu sprawi, że będziesz mieć wszystko pod kontrolą.

W pierwszej kolejności pomyśl o apteczce. Oczywiście nie chodzi tu o całą lekarską walizkę, ale o najpotrzebniejsze lekarstwa, których nie kupisz za granicą. Przy okazji apteczki warto pomyśleć o ograniczeniu płynów, które chcemy zabrać ze sobą. W całej Europie obowiązuje zakaz przewożenia w podręcznym bagażu płynów o pojemności przekraczającej 100 ml. Na dodatek wszystkie płyny muszą zmieścić się w foliowym woreczku strunowym, który bez problemu można kupić na lotnisku. Na wypadek zagubienia walizki, wyposaż ją w zawieszkę bagażową na której będą widniały twoje dane. Większość walizek ma gotowe zawieszki, które pomogą w identyfikacji bagażu na wypadek zagubienia go przez linie lotnicze. A skoro mowa o walizce, to musimy pamiętać o ograniczeniach bagażowych, jakie narzucają nam linie. Koniecznie zważ bagaż w domu, żeby na lotnisku nie było niespodzianek. Możesz pomyśleć o zostawieniu trochę miejsca w walizce na zakupy z podróży. Zazwyczaj tak bywa, że wracając z wakacji przywozimy do domu więcej rzeczy.

wakacjee

Najbardziej kłopotliwą rzeczą do spakowania są buty. To, ile par butów powinniśmy wziąć, zależy od długości naszych wakacji. Na dwutygodniowe wakacje powinni starczyć 3 pary, ale postarajmy się wybrać jak najbardziej uniwersalne obuwie, a najcięższe załóżmy na podróż samolotem. Do pozostałych butów możesz włożyć skarpetki. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca. Nie zabieraj wielkiej kosmetyczki. Wszystkie potrzebne produkty do włosów, skóry czy kąpieli kupisz w sklepie na miejscu. Unikniesz też przykrych sytuacji rozlania płynu na ubrania w walizce. Cenniejsze rzeczy zabierz ze sobą. Linią rzadko zdarza się zagubienie bagażu, ale nie ryzykuj. Koniecznie zabierz ze sobą aparat lub kamerkę do nagrywania. Tania kamerka sportowa niczym nie odbiega od popularnych kamerek GoPro, a zapewni wspaniałe wspomnienia z wakacji. Jeśli chodzi o ubrania, postaw na uniwersalne stroje i przemyśl czego tak naprawdę potrzebujesz. Pakując ubrania do walizki, grupuj je. Koszule z koszulami, spodnie ze spodniami. Przy wypakowywaniu będzie ci łatwiej. Przed wyjazdem sprawdź dwa razy czy zabrałeś pieniądze i dokumenty.

Leave a Comment