Alergik jedzie na wakacje nad morze i w góry

sunsnow_spons_alergik_jedzie_na_wakacje_nad_morze_i_w_gory

Wakacje tuż tuż, a Ty zastanawiasz się, co robić? Niedawno dowiedziałeś się, że cierpisz na alergię, a może Twoje dziecko lub ktoś z rodziny się z nią zmaga? To nie powód, żeby zamykać się w domu i rezygnować z wypoczynku. Wolne dni możesz spędzić mimo alergii w górach lub nad morzem.

 

Zmiana klimatu jest ważna dla zdrowia. Przynajmniej raz w roku powinno się to zrobić. Jeżeli mieszkasz na co dzień w mieście, jedź tam, gdzie jest cisza, spokój i przyroda. Ci, którzy przebywają przez cały rok nad morzem, powinni wybrać się na urlop w góry, i na odwrót – górale nad morze.

Zobacz, gdzie zarezerwować nocleg na wakacje, żeby wypocząć i pomóc sobie w walce z alergią.

Apartamenty nad morzem – odetchnij z ulgą

Wynajem pokoju w jednej z nadmorskich miejscowości – w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Sopocie lub Kołobrzegu to nie tylko sposób na wspaniałe wakacje z rodziną, lecz także okazja do poprawienia samopoczucia wszystkim dużym i małym alergikom. Mniej zaniczyszczeń, woda, więcej zieleni i oczywiście aktywności – to zawsze poprawia samopoczucie i wzmacnia odporność organizmu. Poza tym urlop w aparatmentach nad Bałtykiem to okazja do uzupełnienia braków jodu. Duże ilości tego pierwiastka znajdują się w morskim powietrzu, które ma dobroczynny wpływ na drogi oddechowe alergików. Na spacer po plaży najlepiej chodzić, gdy wiatr wieje od morza. Wtedy w powietrzu nie ma alergenów. Jeżeli po powrocie do pokoju zaczniesz mieć katar alergiczny, zastosuj preparaty z solą morską, które łagodzą śluzówkę nosa, nawilżają ją oraz wypłukują alergeny.

Zobacz apartamenty nad morzem od Sun&Snow

 

sunsnow_spons_alergik_jedzie_na_wakacje_nad_morze_i_w_gory

Apartamenty w górach – im wyżej, tym mniej alergii

Górski klimat jest ostrzejszy niż morski, a więc urlop w Sudetach, Tatrach, Krapatach czy Karkonoszach będzie okazją do wzmocnienia organizmu. Tak jak nad morzem, w górach dobrze będą się czuli chorzy na astmę oskrzelową oraz inni alergicy. Najepiej wysoko, czyli na wyskości ok. 1500–2000 m n.p.m. Im wyżej, tym powietrze jest czystsze i prawie całkiem pozbawione alergenów. Ponadto noclegi w górach są korzystne dla cierpiących na atopowe zapalenie skóry, której stan poprawia się w górach. Oprócz łagodzenia alergii, górskie wycieczki mają pozytywne działanie na kondycje stawów i mięsni, reumatyzm, zmniejszają objawy anemii oraz nadczynności tarczycy.

Zobacz apartamenty w górach od Sun&Snow

Alergia na wakacjach – o tym pamiętaj w czasie urlopu

Oprócz spakowania apteczki z lekami przeciwhistaminowymi oraz innymi niezbędnymi środkami, koniecznie zabierz krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Po spacerze nad brzegiem morza czy po wspinaczce po górach, wróć do apartamentu i weź prysznic oraz zmień ubranie. W ten sposób pozbędziesz się ewentualnych pyłków. Pamiętaj też, że okna najlepiej otwierać dopiero na noc, kiedy pylenie traw jest mniejsze.

Komortowe apartametny od Sun&Snow – w górach i nad morzem

Alergia to nie powód, żeby siedzieć całe lato w domu. Zwłaszcza, że czeka na Ciebie tyle wspaniałych możliwości wypoczynku. Komfortowy noclegi w atrakcyjnej cenie znajdziesz na stronie www.sunandsnow.pl.

Do wyboru masz zarówno pokoje w popularnych górskich i nadmorskich miejscowościach, jak również w mniejszych, ale równie pięknych zakątkach Polski. Przyjeżdżaj z dziećmi, psem i dużą rodziną. Sun&Snow oferuje nowoczesne 2, 3 lub 5-pokojowe apartamenty z pełnym wyposażeniem, w którym przenocuje 6, 7 lub nawet 10 osób.

Leave a Comment