20 najpiękniejszych plaż na świecie

najpiękniejsze plaże

20 najpiękniejszych plaż na świecie

W dzisiejszym artykule, pokażemy Wam 20 najpiękniejszych plaż na świecie. Do lata jeszcze daleko ale taki widok powinien nam wynagrodzić  to czekanie!

 

20. Trunk Bay, St. John, USVI, 20 najpiękniejszych plaż

 

20 najpiękniejszych plaż

Niewątpliwie jedną z najczęściej fotografowanych plaż na Karaibach, jeśli nie na świecie jest  Trunk Bay mieści się w północno-zachodnim rogu Virgin Islands National Park (został przekazany do służby parku Laurence S. Rockefellera ponad 50 lat temu).

 

 19. Fraser Island, Queensland, Australia, 20 najpiękniejszych plaż

 

20 najpiękniejszych plaż

Australia jest znana ze swoich spektakularnych plaż, w tym tej pięknej kolorowej plaży na wyspie Fraser. Na początek, cała wyspa jest wpisana do Światowego Dziedzictwa UNESCO za to, że jest największą piaszczystą plażą na świecie. Golden Beach jest wspierany przez ogniste klify z brązu (po erozji klif ujawnił ponad 70 różnych kolorów piasku wzdłuż Rainbow Beach, utworzony przez połączenie tlenków żelaza i wyługowane barwniki roślinne).

 

 18. Lopes Mendes, Ilha Grande, Brazil, 20 najpiękniejszych plaż

 

Lopes-Mendes-beach-cr-getty

Lopes Mendes  to  jedne z najczystszych i najbardziej krystalicznych wód świata. Brak zabudowań na  plaży lub restauracji; Zamiast tego znajdziesz gęste dzikie krzewy morskie, drzewa migdałowe i przysadziste palmy, idealne na drzemki pod spodem.

17. Blinky Beach, Lord Howe Island, Australia, 20 najpiękniejszych plaż

blinky-beach-cr-getty

Podczas gdy wiele z najlepszych plaż na kontynencie można znaleźć  w stanie Queensland, to ta wyspa prawie w połowie drogi do Nowej Zelandii, kryje w sobie naprawdę piękną plaże. Poza doskonałym miejscem do surfowania, plaża na wschodniej stronie Lord Howe, jest fantastycznie piękna.

16. Barnes Bay, Anguilla, 20 najpiękniejszych plaż

najpiękniejsze plaże

Spośród 33 dziewiczych plaż  Anguilla, Barnes Bay wydaje się mieć najdelikatniejszy piasek (brak kamieni lub muszli).

 

15. Temae and Teavora, Moorea, French Polynesia, 20 najpiękniejszych plaż

 

najpiękniejsze plaże

Dwie plaże, przenikają się wzdłuż wschodniego wybrzeża niemożliwie bujnej Moorea, mają wyraźnie różne właściwości. Teavaro na płytkich wodach ma rafy, co czyni go doskonałym miejscem do nurkowania. Na północ od hotelu Sofitel w kierunku lotniska, miejsce ma słynny podział surf ale nadal jest bezpieczna do pływania.

 

14. Horseshoe Bay, Bermuda, 20 najpiękniejszych plaż

 

najpiękniejsze plaże

 

Chociaż jedena z najbardziej popularnych plaż na wyspie, część South Shore Park w Southampton Parish, Horseshoe Bay ma ukrytą tajemnicę – Port Royal Cove (na zdjęciu) – w płytkiej Idealnej wodzie mogą się bawić małe dzieci, piękne formacje skalne i różowy piasek.

 

13. Puka Beach (Yapak), Boracay, Philippines, 20 najpiękniejszych plaż

 

najpiękniejsze plaże

Jeśli nie jesteś w nastroju do tętniącej życiem sceny imprezowej, udaj się na północny kraniec wyspy  Puka Shell Beach (inaczej znany jako Yapak). Wyłożone małe stragany z pamiątkami i biżuterią hamaki pod rzędami palm, to względna pustka i wyluzowana atmosfera jest rajem.

 

12. Long Beach, Koh Phi Phi, Thailand, 20 najpiękniejszych plaż

 

najpiękniejsze plaże

Oszałamiającej widoki, dżungla szczyty sąsiedniego Phi Phi Leh wyspy, świetne miejsce do nurkowania, i niefrasobliwe klimatem przyczyniają się do ogólnej atrakcyjności Long Beach (i tajne Loh Moo Dee i Ao POH plaż, tuż za rogiem) , Wystarczająco blisko pieszo lub łodzią, w miejscowości Tonsai, to błogo spokojne miejsce po zachodzie słońca.

 

11. Matira Beach, Bora Bora, French Polynesia, 20 najpiękniejszych plaż

 

najpiękniejsze plaże

 

Mathira jest chyba najbardziej znaną z plaż Haiti, i nie bez powodu. Biały piasek łagodnie opada do płytkiej szmaragdowej laguny i jest wspierany przez grubą zasłonę palm i tropikalnej roślinności. Dodatkowy bonus: Jest to jedna z niewielu plaż publicznego dostępu na Bora Bora, dzięki czemu nie będziesz musiał płacić pięciogwiazdkowym hotelom.

 

10. Waipio Valley Beach, Big Island, HI, 20 najpiękniejszych plaż

 

najpiękniejsze plaże

 

Ta plaża w Waipio Valley jest jednym z najtrudniej dostępnych miejsc na Hawajach, trzeba wędrować lub jechać w dół  stromymi drogami, aby dotrzeć do tego miejsca. Ale ten wysiłek na dole, jest nagrodzony, setki metrów plaży pokryte czarnym wulkanicznym piaskiem. Przy plaży graniczy 2000 metrowych ścianach klifowych i  gęsta dżungla. Gdyby to nie było wystarczająco widowiskowe, to warto zoabczyć wodospady Kaluahine i Waiulili pocięte na skałach na południowym końcu plaży i można się tam dostać za pośrednictwem szlaku Boulder.

 

9. Praia Mole, Florianopolis, Brazil, 20 najpiękniejszych plaż

 

Praia-Mole-cr-alamy

 

Młodzi, atrakcyjni surfingowcy i paralotniarze robią z tego miejsca najciekawszą  plażę w  Brazylii, plaża jest tylko 16 kms na wschód od atrakcyjnego miasta Florianopolis. Liczne plażowe bary, restauracje, potrafią na długo przyciągnąć plażowiczów.

 

 8. Blue Beach (La Chiva), Vieques, Puerto Rico, 20 najpiękniejszych plaż

 

La-Chiva-Vieques-cr-alamy

 

Długi, wąski odcinek doskonałego piasku i krystalicznie czystej wody w tysiącach odcieni niebieskiego, to wszystko w najpiękniejszej plaży Morza Karaibskiego.

 

7. Ipanema Beach, Rio de Janeiro, Brazil, 20 najpiękniejszych plaż

 

ipanema-beach-cr-alamy

 

Sceneria na plaży jest tętniącym życiem całorocznym miejscem spędzania wolnego czasu. Bez wątpienia jest tu wiele atrakcji w formie piłki nożnej, siatkówki, i hybrydowy footvolley; i pozornie niekończący się zapas piwa i cachaça.

 

6. Sunset Beach, Oahu, HI, 20 najpiękniejszych plaż

 

Sunset-Beach-Oahu-cr-getty

 

Dobrze znana bo to jedne z najlepszych miejsc na świecie, gdzie można obserwować imponujące fale , woda tu potrafi uspokajać jak jezioro latem i jest dobrym miejscem na nurkowanie z rurką.

 

5. Honopu Beach, Kauai, HI, 20 najpiękniejszych plaż

 

Honopu-Beach-cr-getty

 

Również znany jako Plaża katedralna, Honopu — jako Waipio Valley — jest całkiem trudno dostępna. Na początek, to miejsce jest dostępne tylko drogą wodną,  aby więc się tam dostać musisz popłynąć łodzią. Ale kłopoty są warte tego!  Zabawny fakt: ta sceneria brała udział w filmach: Six Days, Seven Nights, Raiders of the Lost Ark, and King Kong.

 

4. Anse Lazio, Praslin, Seychelles, 20 najpiękniejszych plaż

 

Anse-Lazio-cr-alamy

 

Anse Lazio, wyspa na północno-zachodnim czubku Praslin, wiadomo powszechnie, że jako najpiękniejsza plaża na Seszelach jest zdecydowanie najczęściej fotografowana. To nie jest żaden cud: plaża jest długa i szeroka z aksamitnym piaskiem i wstrząsająco niebieską wodą. Uroku również dodają ogromne granitowe głazy po obu stronach.

 

3. Pansy Island, Bazaruto Archipelago, Mozambique, 20 najpiękniejszych plaż

 

pansy-island-cr-getty

 

Grupa sześciu wysp, odnotowuje wzrastającą popularności wśród nurków. Tylko cztery są zamieszkiwane.

 

2. Honokalani Beach, Wai’anapanapa State Park, Maui, HI, 20 najpiękniejszych plaż

 

honokalani-beach-maui-hawaii

 

Z jego kruczoczarnym brzegiem, wodami lazurytu i gęstymi, przypominającymi dżunglę liśćmi, Honokalani Beach jest snem fotografa. To są prawdziwe dzikie, zachowane w naturalnym stanie Hawaje  i niezbędny przystanek w drodze do Hana.

 

1. El Nido, Palawan, Philippines, 20 najpiękniejszych plaż

El-Nido-Palawan-cr-alamy

 

Szokujący  Palawan pozostaje stale na celowniku drugi rok z rzędu umieszczony w rankingu jako # 1. Woda jest  olśniewająco niebieska to sprawia, że Morze karaibskie wygląda mrocznie w porównaniu z Palawanem.

 

Ranking 20 najpiękniejszych plaż

Źródło: Travel

 

Leave a Comment