10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

tatry-1022431_1280

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce. Plany majówkowe wydają się dość odległe, ale warto już zawczasu pomyśleć o odpowiednim miejscu. Zapraszamy w podróż po najlepszych miejscach, jakie powinniście odwiedzić w tym roku w Polsce.

 

#10. Malbork

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polscewikipedia/DerHexer

Średniowieczne miasto Malbork, znane również pod niemiecką nazwą Ordensburg Marienburg, jest najbardziej znane ze swojego zamku, który został  zbudowany w 13 wieku przez rycerzy zakonu krzyżackiego, jako ich siedziba.  Największa w Europie gotycka twierdza została w 1997 wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zamek jest właściwie połączeniem trzech zamków, co czyni go największym na świecie ceglanym zamkiem. Twierdze budowano 230 lat, i niestety większość została zniszczona w czasie II wojny światowej. Znaczna część zamku została odbudowana od tamtego czasu.

#9. Lublin, 10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polscewikipedia/Lukaszprzy

Lublin, położony na wschód od Wisły, to kolejne dawne miasto ze starówką, którego początki datuje się na VI wiek. Ponieważ znajduje się na wschodniej granicy Polski, stało się, na początku linią obrony przed różnymi najeźdźcami, którzy zniszczyli miasto na przestrzeni wieków. Lublin był również domem dla jednej z największych społeczności żydowskich w Polsce. Dowody, że w Lublinie łączyła się kultura Zachodnia i Wschodnia można znaleźć w Kaplicy Trójcy Świętej, której styl łączy w sobie odniesienia katolickie i style rosyjsko-bizantyjskie. Ale nie daj się nabrać na spokojne brukowane uliczki i architekturę średniowiecznej Starówki, ponieważ to miasto oferuje prawdziwe życie nocne.

#8. Białowieski Park Narodowy

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsceflickr/vlod007

Puszcza Białowieska jest dużą pozostałością puszcz, które kiedyś pokrywały w dużej mierze tereny Europy. Las rozpościera się na granicy między Polską a  Białorusią,  istnieją przejścia graniczne dla turystów na pieszo lub na rowerach. Puszcza Białowieska jest jedynym miejscem, gdzie Żubry pozostają na wolności, przebywając w lesie, jak niegdyś w całej Europie. Wilki, rysie, jelenie, dziki, sarny  żyją wśród  lasów puszczy.  Tam gdzie żubry są przetrzymywane w ogrodzonych obszarach, wycieczki są dostępne albo na piechotę albo dorożkami.

#7. Toruń, 10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polscewikipedia/1bumer

Toruń, położony nad Wisłą, jest najbardziej znany,  jako miejsce narodzin Mikołaja Kopernika, ale też równie dobrze znany ze swojego starego rynku i gotyckiego ratusza. National Geographic Polska umieścił Toruń na swojej liście 30 najpiękniejszych miejsc na świecie. Na szczęście Toruń uniknął bombardowania w czasie II wojny światowej, dzięki czemu w mieście nadal znajduje się wiele budynków, które sięgają czasów średniowiecza. Budowę ratusza rozpoczęto w 13 wieku, jak i wiele kościołów, w tym katedry św. Jana Ewangelisty i św Jana Chrzciciela, którego historia sięga 14 wieku. Ten kościół jest warty uwagi dla wszystkich zainteresowanych gotyckimi obrazami i barokowymi rzeźbami.

#6. Tatrzański Park Narodowy

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsceflickr/PolandMFA

Podróżnicy, którzy pragną zobaczyć piękno krajobrazu, znajdą je w Tatrzańskim Parku NarodowymZnajduje się on w południowo-centralnej Polsce. Założony w 1954 roku, park jest głównie pokryty lasami,  łąkami i licznymi formacjami skalnymi. Grotołazów może zainteresować fakt, że do zwiedzania jest 650 jaskiń, które są otwarte dla turystów. Park oferuje ponad 30 jezior alpejskich oraz wodospad Wielka Siklawa, który wynosi 70 metrów (230 stóp) wysokości. Tatry są najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Polsce, zachwyca turystów swoimi  270 km szlaków. Jego odpowiednikiem po stronie słowackiej jest TANAP.

#5. Poznań, 10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

Studentów podróżujących z całego świata , którzy chcą spotkać swoich polskich rówieśników koniecznie muszą odwiedzić Poznań, długo znany jako centrum akademickie i ma miano trzeciej największej polskiej uczelni. W mieście znajduje się wiele międzynarodowych imprez, w tym Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta, który odbywa się każdego lata. Główne miejsca są łatwo dostępne deptakiem Królewsko-Cesarskim w Poznaniu, utworzonym specjalnie dla turystów. Sportowcy mogą korzystać z atrakcji  w sztucznym jeziorze Maltańskim, gdzie znajduje się stok narciarski, lodowisko oraz baseny.

#4. Wrocław

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polscewikipedia/Lukaszprzy

Położony nad Odrą, Wrocław jest największym miastem w zachodniej Polsce. W różnym czasie należał do Prus, Polski, Niemiec i Czech, na szczęście jest częścią Polski od roku 1945. Jako była stolica Śląska jest jeszcze mniej znane, niż niektóre z innych miejsc do odwiedzenia w Polsce, ale na pewno może konkurować jeśli chodzi o niesamowitą architekturę. Główne atrakcje to Rynek i imponujący Ratusz Staromiejski,  Kościół Elżbiety z tarasem widokowym z widokiem na miasto, oraz największe zoo w Polsce. Żeglując po Odrze możemy poczuć się zrelaksowanym  w tym średniowiecznym mieście.

#3. Gdańsk, 10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

Znany również jako Trójmiasto, Gdańsk to największe miasto w północnej Polsce, jest głównym portem morskim, ponieważ leży nad Morzem Bałtyckim. Założone około 10 wieku, ma mieszaną historię polityczną, w różnym czasie należał do Niemiec i Polski, i był wolnym miastem na stałe stał się częścią Polski po II wojnie światowej. Miasto odbudowano  po wojnie, przywracając jej Stare Miasto, które jest znane z Traktu Królewskiego, gdzie polscy królowie wjeżdżali nim podczas wizyty tego zabytkowego miasta. W Gdańsku znajduje się również Kościół Mariacki, największy ceglany kościół na świecie.

 

#2. Warszawa

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

Stolica Polski, może być trafnie porównana do Phoenixa powstającego z popiołów. Założona około 12 wieku, Warszawa została praktycznie całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej, ale została odbudowana i stała się w kwitnącym historycznym i kulturowym centrum, wraz z odrestaurowanym Starym Miastem. Był znany jako „Paryż Północy”, jest również  znany jako kolebka twórczości klasycznego kompozytora Fryderyka Chopina. Innym znanym renesansowym obywatelem był astronom Kopernik, który urodził się w Polsce. Turyści w każdym wieku będą mogli odwiedzić  Centrum Nauki Kopernik.

 

#1. Kraków, 10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsceflickr/PolandMFA

Kraków może być opisany jako nieoszlifowany diament, gdyż przeszedł od  bycia w siódmym wieku wsią do drugiego najważniejszego miasta w Polsce, znany jest ze swoich działań kulturalnych, artystycznych, naukowych i gospodarczych. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zamykali Polaków i Żydów w krakowskim getcie, gdzie byli  później wysłani do obozów koncentracyjnych; Lista Schindlera film, który opowiada o wysiłkach  jednego człowieka, aby uratować mieszkańców getta przed eksterminacją. Położony nad Wisłą, był dawną stolica Polski a stare miasto uważane jest za najpiękniejsze w kraju.

 

 

Źródło: Redakcja czasnawas.pl


Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.


One thought on “10 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce

  1. Dla każdego kto w danym mieście mieszka, to jedno jest często zwykłe.
    A 9 innych interesujących, bo tam nie mieszka :)

Leave a Comment