3 sposoby na weekend w Polsce #1

hiker-1149877_640

3 sposoby na weekend w Polsce

Pogoda staje się coraz lepsza, dlatego zaczynamy planować wiosenne wyjazdy weekendowe. Często jednak nie mamy pojęcia, gdzie się wybrać, by było ciekawie. Dlatego przedstawimy tutaj kilka nietypowych propozycji na weekendowy wypad, które mogą okazać się strzałem w 10, zapraszamy na 3 sposoby na weekend w Polsce:

 

#1. Kraków

Dla tych, którzy lubią pogłębiać swoją wiedzę i z każdego wyjazdu chcą wyciągnąć jakieś edukacyjne i kulturalne korzyści, idealną propozycją jest zwiedzanie Krakowa. Wybierając to miasto koniecznie trzeba zobaczyć krakowski rynek z gęstą siecią uliczek oraz królewski Wawel. Stojący na rynku kościół Mariacki oraz Sukiennice są znane a całym świecie, przepiękna Droga Królewska od Bramy Floriańskiej aż po Wawel zachwyci bogactwem architektury i mnogością zabytków. Najstarsza część Krakowa – Stare Miasto – zachowały swój kształt w niezmienionej postaci. Równie ciekawe jest żydowskie miasto – dzisiejsza dzielnica Kazimierz, z licznymi synagogami oraz zabytkami. Nieco dalej od centrum znajduje się kopiec Kościuszki, z którego wierzchołka w pogodne dni roztacza się wspaniały widok na miasto.Wycieczka taka może zostać zwieńczona wyjściem do teatru lub opery. Taki pomysł na weekendowy wypad na pewno spodoba się każdemu, kto lubi poszerzać swoje horyzonty i czerpać z życia pełnymi garściami.

 

3 sposoby na weekend w Polsce

3 sposoby na weekend w Polsce

#2. Tatry

Są także osoby, dla których najlepszym odpoczynkiem i formą rozrywki jest ruch. Dlatego też mamy propozycję dla aktywnych. Po pierwsze świetnym pomysłem jest wyprawa w góry. Świeże powietrze i spacer po szlakach turystycznych to nie tylko wspaniały pomysł na aktywny weekend, ale także możliwość podziwiania pięknych krajobrazów. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się około 600 kilometrów  oznaczonych szlaków, które doprowadzą Cię do tych najwyższych szczytów. Pokorą Tatr, pokonaj swoje słabości. Chyba tak powinno brzmieć hasło, ponieważ Tatry dostępne są dla każdego. Pobyt w Tatrach Wysokich może jedynie pozytywnie wpłynąć na człowieka. Na wędrówkę możesz wybrać się sam lub w towarzystwie przewodnika górskiego, przyjemnie pospacerować po okolicy lub wygodnie wjechać kolejkami i podziwiać niezapomniane widoki.

 

3 sposoby na weekend w Polsce

 

#3. Sopot

W końcu propozycja dla potrzebujących spokoju i prawdziwego wytchnienia od dnia codziennego. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem wydaje się weekend spędzony w wygodnym hotelu w Sopocie. Można poddać się różnego typu zabiegom relaksującym i upiększającym. Sopot to uzdrowisko i słynny kurort. Wydarzenia takie jak wystawy, koncerty, festiwale, konferencje, międzynarodowe spotkania odnajdują w Sopocie swoje miejsce. Ulice pełne kawiarni, restauracji, galerii sztuki, plaża widoczna z wielu miejsc miasta, to miasto wypoczynku. Po takim wypadzie na pewno wrócimy do domu wypoczęci i pełni nowej energii. 

 

3 sposoby na weekend w Polsce

3 sposoby na weekend w Polsce

Źródło: Redakcja czasnawas.pl


Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.


Leave a Comment