Pomysły na długi weekend w sezonie wakacyjnym

mountains-655221_960_720

Nie każdy może wziąć urlop w trakcie wakacji. Z tego powodu warto wykorzystać długi sierpniowy weekend. Okolice 15 sierpnia to bardzo dobry czas na wyjazd.

 

Morze Bałtyckie w długi wakacyjny weekend

Wyjazd nad morze to dobry pomysł choćby ze względu na bogate w jod powietrze. Odpoczynek na plaży odpręży, a widok z latarni morskiej zaciekawi. Ceny nad Bałtykiem bywają wygórowane – jeśli nie jesteśmy przygotowani finansowo na taki wyjazd, dobrym rozwiązaniem jest chwilówka online.

mountains-655221_960_720

Długi weekend w Horyńcu-Zdroju

Uzdrowisko Horyniec Zdrój może być dobrą bazą wypadową do wycieczek po Roztoczu. To dużo tańszy wyjazd niż ten nad polskie morze.

Krajobraz tzw. polskiej Toskanii to gęste lasy, pola uprawne i wzgórza. Najlepiej zaplanować taki wypad na około 2-3 dni. Koniecznie trzeba wtedy odwiedzić Zwierzyniec.

Arkadia w długi weekend

Jadąc do Arkadii można też odwiedzić Puszczę Bolimowską i pałac w Nieborowie. Do tego malowniczego miejsca szybko dojedziemy zarówno z Łodzi, jak i z Warszawy. Urokliwe miejsce w okolicy Arkadii to dolina rzeczki Rawki.

Beskidy w wakacyjny weekend

Beskidy już jakiś czas temu stały się bardzo obleganym kierunkiem wyjazdowym. Można jednak znaleźć jeszcze miejsca, gdzie nie dotarły tłumy turystów. Jednym z nich są Ujsoły u podnóży Beskidu Żywieckiego.

W tej okolicy warto wybrać się na Wielką Rycerzową lub Halę Lipowską. Miłośników krajobrazów ucieszy widok na Babią Górę i Tatry.

Góry Stołowe w sierpniowy weekend

Bardzo dobrze znane Góry Stołowe to kolejna ciekawa pozycja na mapie Polski. Kojarzone są m.in. ze zdjęć do filmu „Opowieści z Narni”. Najbardziej znany jest Szczeliniec. Warte odwiedzenia są jednak także samotne skały nieopodal Machowa oraz Błędne Skały.

Czaplinek w długi sierpniowy weekend

Czaplinek znajduje się nad Jeziorem Drawsko na Pojezierzu Drawskim. To tam znajdziemy krystaliczne wręcz rzeki i jeziora, jedne z najczystszych w Polsce.

Wycieczka do Lanckorony na długi weekend

Lanckoronę wyróżniają piękne położenie i klimat galicyjskiego miasteczka wraz z ciekawą architekturą. Nieopodal znajduje się też Kalwaria Zebrzydowska, którą warto odwiedzić.

 

 

Leave a Comment