Warszawa – gdzie można ciekawie spędzić czas z dzieckiem?

27100802103_0fe03f42e9

W Warszawie na każdym kroku można znaleźć interesujące rozrywki przeznaczone dla rodziców z dziećmi. Jeżeli nie wiesz, co robić w ten weekend lub planujesz wyjazd do stolicy, sprawdź razem z nami, gdzie warto się wybrać!

 

Pałac Kultury i Nauki

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków znajdujących się w Warszawie. Warto odwiedzić tutaj przede wszystkim Taras Widokowy na XXX piętrze, z którego rozciąga się zachwycający widok na stolicę. Także w Pałacu działają Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN, Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Muzeum Domków dla Lalek, kino i teatry.

27100802103_0fe03f42e9

 

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

Wyjątkowe muzeum przeznaczone specjalnie dla najmłodszych – Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działa w murach Muzeum Etnograficznego. Można tutaj nie tylko zobaczyć niezwykłe eksponaty związane z dzieciństwem z całego świata, ale również organizowane są tutaj rozmaite wydarzenia, na przykład warsztaty plastyczne.

Centrum Nauki Kopernik

To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy – Centrum Nauki Kopernik prezentuje ekspozycje, które mogą zabrać każdego w fascynującą podróż po świecie nauki. Oczywiście, nie tylko można je podziwiać, ale także samemu z nich skorzystać. W ramach Centrum Nauki Kopernik działa także Planetarium Niebo Kopernika.

 

Teatry dla dzieci

Kulturalna alternatywa dla kina – jeżeli szukasz pomysłu na to, gdzie z dzieckiem w Warszawie spędzić ciekawie wolny czas, wizyta w teatrze dla najmłodszych także będzie strzałem w dziesiątkę. Jedne z najpopularniejszych dziecięcych teatrów w stolicy, Teatr Małego Widza, organizuje spektakle przeznaczone dla dzieci już od pierwszego roku życia.

Muzeum Geologiczne

Doskonałe dla miłośników prehistorii – można oglądać tutaj szkielety dinozaurów i mamutów, eksponaty prezentujące wulkany, gejzery oraz inne skarby ziemi. W muzeum można zobaczyć również model pustyni oraz rekonstrukcję jaskini naturalnej wielkości. To niesamowite miejsce dla każdego kilkulatka, który interesuje się otaczającym go światem.

 

 

Leave a Comment