5 najciekawszych miejsc w Australii

5-najciekawszych-miejsc-w-australii

Tytuł tego tekstu niektórym może wydać się nieadekwatny. Australia sama w sobie jest bowiem ciekawym miejscem dla wszystkich mieszkańców tej części świata, w której przyszło nam żyć. Gdy jednak zapytać przeciętnego Europejczyka czy Amerykanina, które zakątki Australii chciałby odwiedzić w pierwszej kolejności, okaże się, że potrafi on wymienić tylko Sydney… Dlatego też postanowiliśmy wypracować subiektywną listę australijskich TOP5. Oto, co nam z tego wyszło.

 

1. Sydney

 

Tak, tak, teraz wszyscy zakpią z nas i uśmiechną się pod nosem wobec tego, co powiedzieliśmy przed chwilą. Trzeba jednak przyznać, że Sydney to niezwykle ciekawe, tętniące życiem miasto. Co więcej, bilety lotnicze do Australii, które pojawiają się w ofercie różnych przewoźników, najczęściej kierują podróżnych właśnie do Sydney. To więc pierwszy przystanek dla wielu przybywających tu wędrowców. Koniecznie trzeba oczywiście zobaczyć budynek opery w Sydney, od momentu powstania będący symbolem miasta. Piękna panorama Sydney rozpościera się też drapacza chmur Sydney Tower.

 

2. Góry Błękitne

 

Właściwie to dobrze, że loty do Australii najczęściej kończą się w Sydney. Kolejna atrakcja, którą chcielibyśmy Wam polecić, są Góry Błękitne, oddalone o około 70 km na zachód od Sydney. Swoją nazwę zawdzięczają… parującemu olejkowi eukaliptusowemu, który często tworzy nad górami błękitną mgiełkę. To niesamowite zjawisko trzeba koniecznie zobaczyć na własne oczy – nie oddadzą go żadne fotografie.

 

3. Uluru

 

By zobaczyć najbardziej znany symbol Australii – wielką, samotną czerwoną górę Uluru – trzeba udać się w głąb kontynentu. Dojechać przez pustynię na sam jej środek. Warto jednak zobaczyć na własne oczy świętą górę Aborygenów i największą skałę na świecie – szczególnie wieczorem, o zachodzie słońca, kiedy za sprawą gry świateł skała zmienia swe kolory w mgnieniu oka. Jej obwód ma 10 km, a obejście całej góry zajmuje 4 godziny. Skoro jednak już uda się tam dotrzeć, naprawdę warto tego doświadczyć.

5-najciekawszych-miejsc-w-australii

4. Kings Canyon

 

Jeśli myślicie, że jedynym kanionem na świecie, który warto odwiedzić, jest Wielki Kanion Colorado, jesteście w grubym błędzie. Wystarczy przespacerować się położonym niedaleko Uluru Kings Canion, by diametralnie zmienić zdanie. To niesamowite miejsce z niezwykle malowniczymi widokami.

5. Rafa Coral Bay

 

Wiele osób uważa, że najbardziej spektakularną rafą koralową jest ta znana jako Wielka Rafa Koralowa. Doświadczeni podróżnicy mówią jednak, że lepiej odwiedzić mniej turystyczną Coral Bay – tu rafa zaczyna się kilka metrów od brzegu i nie trzeba wydawać kilkuset dolarów, by móc w ogóle ją zobaczyć. Bo warto pamiętać, że choć ze względu na coraz tańsze bilety lotnicze Australia staje się osiągalna dla każdego, nie jest niestety tanim krajem. Po co więc wydawać pieniądze bez potrzeby?

Leave a Comment